Plakadan Araç Sorgulama


plakadan arac sorgulama
plakadan arac sorgulama

Plakadan araç sorgulama hizmeti ikinci el araç alım satımlarında alıcıların sıklıkla kullandığı bir hizmettir. Ayrıca kendi aracına ait her türlü bilgiyi edinmek amacı ile de bireysel araç kullanıcıları artık internet ortamında her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşım sağlayabilmektedir.

Araç hakkında detaylı bilgiyi, aracın hasar geçmişini, eksper raporuna ait değişen parçaları, kaza tespit tutanaklarını, trafik poliçelerini, mağdur bilgilerini ve çok daha fazlasını kolaylıkla internet ortamından öğrenebileceksiniz. Kendinize ait aracınız için e devlet girişi ile ilgili web sitesinde yalnızca aracınızın plakasını yaparak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Öğrenmek istediğiniz her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşacağınız kendi web sitenizde varsa aracınıza ait vergi veya ceza borçlarını da kredi kartı ile anında ödeyebilirsiniz.

Vatandaşlara pratik bir hizmet olarak sms sistemi de plakadan araç sorgulama hizmetinin bir diğer yoludur. Sigorta bilgi ve gözetim merkezinin başlattığı uygulama ile öğrenmek istediğiniz bilgi hakkında sms yoluyla öğrenme şansına da sahipsiniz. Cep telefonu operatörünüz ne olursa olsun araç plakasını mesaj bölümüne yazarak 5664’e mesaj göndererek sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Plakadan araç sorgulama işleminde sms uygulamasını kullanırken aracınızın plakası değişmiş olsa dahi özellikle aracın hasar geçmişi anında cep telefonunuza mesaj olarak iletilecektir. Yanıtlayacağınız mesajla detaylı aracınız hakkında detaylı bilgi sahibi de olabilirsiniz. Hem kolay hem de pratik iki uygulama ile zaman kaybı yaşamadan bahse konu olan araç hakkında her türlü bilgiyi edinebilirsiniz.

Plaka No ile Trafik Cezası Sorgulama
Plaka No ile Trafik Cezası Sorgulama

Plaka No Ile Trafik Cezası Sorgulama

Herhangi bir nedenden dolayı trafikten aldığınız cezanın bilgisine ulaşmak artık çok daha kolay. İlgili kurumların verdiği sınırsız ve alternatif hizmetlerde plaka no ile trafik cezası sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Sorgulama işlemini gerçekleştirirken aracın plaka numarasından hangi bilgiye ulaşmak isterseniz rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yapacağınız trafik sorgulaması ile aracınıza yazılan cezalar hakkında bilgi sahibi olabilir ve varsa trafik cezasında herhangi bir faiz ödemeden zamanında ödeyebilirsiniz.

Güvenli bir giriş ve sağlıklı bir sorgulama için e devlet şifrenizle ilgili kurumlar olan gelir dairesi başkanlığı web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Plaka no ile trafik cezası sorgulama için istenen bilgileri doğru ve eksiksiz biçimde girerek sorgula butonuna tıklayabilirsiniz. Varsa aldığınız trafik cezasının bedelini, cezanın yazıldığı günü ve hangi nedenlerden ötürü yazıldığını görebileceğiniz web sitesinde dilerseniz çok daha fazla bilgiye de ulaşım sağlayabilirsiniz.

İkinci el alım satımlarında da alıcılar tarafından sıkça kullanılan plaka no ile trafik cezası sorgulama bahse konu olan aracın trafik cezasının olup olmadığı hakkında alıcıların bilgi sahibi olmasına olanak sağlamaktadır. Kendi aracınız veya almayı düşündüğünüz araç ile ilgili yapılması gereken ilk iş plaka numarasından sorgulama işlemidir. Aracın plakası değişmiş olsa dahi internet üzerinde araç ve araç sahibi bilgileriyle artık her türlü sorgulama işlemi kolaylıkla yapılabilmekte ve pratik bir şekilde bilgi edinilebilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*