MTV Sorgulama


mtv sorgulama
mtv sorgulama

Herhangi bir motorlu taşıtın MTV sorgulama 2017 hizmetinden yararlanarak geçmiş yıllara ait tüm vergi borçlarını öğrenebilirsiniz. Kurumlar arasında internet hizmetinin yaygın olarak kullanılmasıyla birlikte vatandaşların kurumlar önünde uzun kuyruklar oluşturmalarına ve zaman kaybı yaşamasına son veren uygulama ile artık internetinizin olduğu hemen her yerde sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilir ve aklınıza takılan tüm soruların yanıtını bulabilirsiniz.

MTV sorgulama hizmetinden faydalanmak için e devlet şifrenizle giriş yaparak ilgili site olan gelir dairesi başkanlığı web sitesini görüntüleyebilirsiniz. Web sitesinde sorgulama dair bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girerek sorgulamayı başlatabilir ve birkaç saniye içerisinde motorlu taşıtınızın marka ve modeli ne olursa olsun varsa vergi borcunu görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca sorgulama hizmetinde cep telefonunuzdan kısa mesaj yolu ile de bilgi alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken telefonunuzun mesaj bölümüne MTV PLAKA NO MTV TESCİL TARİHİ MTV TCK NO(VKNO) yazarak 1189’a gönderebilirsiniz. Kısa süre içerisinde gelen mesajda hangi yıllar arasında toplam borcunuzu öğreneceksiniz. Cep telefonunuza gelen mesaj sonrasında dilerseniz MTV AYRINTI yazarak iletiyi yanıtlayabilir ve hangi yıla ne kadar motorlu taşıt verginizin olduğunu detayları ile kısa mesaj yoluyla öğrenebilirsiniz.

Yapacağınız sorgulama işleminin ardından dilerseniz hiç vakit kaybetmeden kredi kartı ile motorlu taşıt vergi borcunuzu ödeyebilirsiniz. Uygulamada pratik olan bu hizmet motorlu taşıt sahibi vatandaşların bilgiye ulaşımını kolay hale getirerek olası problem yaşamalarının önüne geçmektedir.

Motorlu taşıtlar vergisi sorgulama ve mtv hesaplama için plaka ile gelir idaresi ( gib ) ekranını kullanmanız yararlı olacaktır. Zira bazı sahte siteler üzerinden uğraşmak yerine plakaya göre mtv sorgulama işlemini resmi kurumlardan yapmak sıkıntısız ve kesin sonuçlara ulaşmanızda yararlı olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*