HGS Sorgulama


hgs ceza sorgulama
hgs ceza sorgulama

Hızlı geçiş sistemi gişelerinden hgs kartınızda bakiye olmadan geçmeniz durumunda plaka numaranıza hgs cezası kesilmektedir. Kesilen bu hgs cezaları vaktinde ödenirse geçtiğiniz gişeden alınacak olan en yüksek rakamı ödeyerek borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bu rakamı görmek için hgs ceza sorgulama yapmanız yeterli olacaktır. Cezalarınız katlanmadan önce hgs bakiye yükleme yaparak kartınızdan otomatik tahsil edilmesini de sağlayabilirsiniz.

Karayolları ve ücretli geçişin olduğu köprülerde otomatik geçiş sistemi OGS ve hızlı geçiş sistemi olan hgs gişeleri yer almaktadır. Aracınızda bulunan hgs ya da ogs etiketine yüklenen bakiyelerle yapmış olduğunuz geçişlerin ödemesi sizden tahsil edilir. Kimi durumlarda karta yüklemeyi unutmanız halinde geçiş yaptığınızda hgs kaçak geçiş cezası plakanıza yansıtılır ve bu rakam ödenmemesi durumunda on kata kadar artmaktadır.

Hızlı geçiş cezası sonrasında hgs müşteri hizmetleri ya da ptt hgs hesabınızdan hgs ceza sorgulama işlemini gerçekleştirip kaç para ceza yazıldığını görebilirsiniz. Genellikle hgs cezaları kartınıza yaptığınız hgs yükleme sonrasında otomatik olarak tahsil edilebilir olsa da kimi durumlarda edilmez ve sizin ibraz etmeniz istenir.

Yaşanabilecek olumsuz durumlarla karşılaşmamak için şüpheye düştüğünüzde hgs sorgulama işlemlerinden biri olan hızlı geçiş sistemi kaçak geçiş sorgulamasını yaparak yüksek paralar ödemekten kurtulabilirsiniz.

Hgs sorgulama işlemleri ptt aracılığıyla ve e devlet üzerinden yapılmaktadır. Edevlet ile hgs bakiye sorgulama işlemini cep telefonunuzla dilediğiniz zaman yapabilirsiniz. Aynı zamanda hgs bakiye yükleme için de ptt hgs mobil uygulamasını kullanmanız yeterli olacaktır. Eğer hgs etiketine bağlı bir kart varsa otomatik limit artırımı sayesinde hgs cezasından kurtulabilme imkanınız bulunmaktadır.

Plaka ile hgs ceza sorgulama yapmak için müşteri sayfasına girdiğinizde hgs geçiş ihlali sorgulama ekranına girmeniz ve araç plaka numarasını yazmanız yeterli olacaktır. Karayolları geçiş ihlali, avrasya tüneli geçiş ihlali ya da diğer paralı köprü ve yollarda yapmış olduğunuz ihlaller sonucunda kesilen hgs cezalarını da yine aynı ekrandan görüntüleyebilirsiniz.

Ceza ve borç sorgulamasının ardından aynı ekran üzerinden hgs bakiye yükleme işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz. Eğer müşteri kaydınız varsa müşteri hizmetleri girişinde mail adresi ve parolanızı girmeniz yeterli olacaktır. Ardından hgs bakiye sorgulama ve hgs yükleme noktasına ulaşıp istediğiniz miktarda hgs bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Hgs online bakiye yükleme alanında kayıtlı ya da kayıt olmadan para yüklemesi yapılabilmektedir.

Hgs sorgulama ve yükleme işlemini aynı zamanda sisteme üye değilseniz e devlet ile de yapmanız mümkündür. E devlet ile hgs sorgulamak için sayfadaki edevlet ile giriş bölümüne girmeniz yeterli olacaktır. Hgs bakiye yüklemeleri yalnızca epttavm sayfasından yapılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*