Araç Sorgulama


arac sorgulama
arac sorgulama

Özellikle ikinci el araç alım satımlarında yapılacak olan plakadan araç sorgulama işlemi sayesinde alınmak istenen araba hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşılmaktadır. Araç sorgulama servisi ile araç hasar sorgulama, ceza ve borç durumu, araç sahibini öğrenme, araç haciz sorgulama gibi bir çok ayrıntıya ulaşmak mümkündür.

E-Devlet’in hayatımıza girmesiyle birlikte araç sorgulamaları bu platforma aktarıldı. Aynı zamanda egm ve gib üzerinden de taşıt sorgulama hizmetleri sağlanmaktadır. En çok yapılan ise sms ile araç sorgulamadır. Bu mesajla yapılan araç plaka sorgulama ile tramer kaydı, hasar geçmişi, trafik cezaları, araç sahibi, araç km sorgusu gibi ayrıntılara ulaşmak mümkündür.

E devlet sisteminde kendinize ait şifrenizle giriş yaparak ilgili linkte araca ait bilgileri girerek araç sorgulama işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Günümüzde satıcıya araç hakkında aklınıza takılan soruları sormadan yalnızca e devlet sisteminde aracın tüm bilgilerine sahip olabilirsiniz.

Bu iki uygulama ile de bahse konu olan aracın kaza bilgileri, hasar geçmişi, varsa ceza bilgileri ve sigorta poliçelerine ulaşım sağlamanız mümkün hale gelmektedir.

Ayrıca Sigorta Bilgi merkezinin çalışmaları ile hayata geçirilen sms sistemi ile cep telefonunuzun operatörü ne olursa olsun sorgulama yapmanızı kolaylaştıracak hale getirerek üstün bir hizmet sağlanmasını amaçlamaktadır.

Araba almayı düşündüğünüzde yapmanız gereken ilk iş plaka no ile araç sorgulama hizmetlerinden yararlanmak olacak. Günümüz şartlarında çok daha kolay ve pratik şekilde bilgiye ulaşmanız artık mümkün ve olası problemleri en aza indirebilirsiniz. Aracın her detayını plakadan araç sorgulama hizmetinden yararlanarak zorlanmadan satıcıya bile sormadan öğrenmiş olacaksınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*