Araç Kaza Sorgulama


arac kaza sorgulama
arac kaza sorgulama

Başta ikinci el araç almayı düşünenleri ilgilendiren araç kaza sorgulama ile kaza tespit tutanağı düzenlenen bir aracın tüm sorgulama işlemini araç kaza sorgulama olarak yapmanız ve bilgiye ulaşımınız çok daha kolay hale getirilmiştir. Sigorta bilgi ve gözetim merkezi kapsamında vatandaşların alacakları olduğu araçla ilgili bilgiye ulaşımı artık sms yöntemiyle yapılabilmektedir. Olası mağduriyetinizi giderebileceğiniz otokontrol sms sistemi hayata geçirilerek bahse konu olan aracın tüm bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı GSM operatörleriyle cep telefonunuzun mesaj bölümünden aracın hasar geçmişini, aracın detaylı bilgilerini, eksper raporuna istinaden değişen parçaları, varsa mağdur bilgilerini, olası bir kaza ihtimaline karşı kaza tespit tutanağını, sigorta ve trafik poliçelerini cep telefonunuza mesaj olarak alabilirsiniz. Yapacağınız sorgulamaya istinaden cep telefonunuza anında kısa mesaj bilgisi gelmektedir. Sms bilgi sisteminin yanı sıra araç kaza sorgulama işlemi için sigorta bilgi merkezinin resmi web sitesini de ziyaret edebilirsiniz. İlgili siteye aracı plaka numarasını ve araç sahibinin tc kimlik numarasını veya vergi numarasını doğru girerek güvenlik için oluşturulan kodu tuşlamanızın ardından yapacağınız sorgulama işlemi ekranınıza anında yansıyacaktır.

İnternetin yaygın olarak kullanıldığı günümüzde bu işlemi dilerseniz e devlet şifrenizde kendinize açılan sayfada özel olarak ilgili siteye giriş yaparak öğrenmeniz mümkün. En doğru ve en sağlıklı bilgiye ulaşacağınız araç kaza sorgulama işlemleriyle aracın geçmişte varsa kaza tespit tutanakları ve çok daha fazlası hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Bu konu oldukça önemlidir. Lütfen internet üzerinden otomobil ve diğer araç türlerinden birini almak istediğinizde detaylı eskpertiz raporunu da istemeyi unutmayın. Kazalı araç sorgulama işlemi için sadece plaka sorgulama yapmak yeterli olmayabilir ve şasi no ile araç kazası sorgulama yapabilmeniz için de satıcıdan şasi numarasını istemeyi unutmayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*