Araç Hasar Sorgulama


arac hasar sorgulama
arac hasar sorgulama

İkinci el araç alım satımlarında alıcı için önemli olan araç hasar sorgulama aracın kazaya karışıp karışmadığını, kazalı ise hangi parçalarının değiştirildiğini ve kaza zamanını öğrenmeye faydalı bilgiler sunmaktadır. Satışa konu olan ikinci el araç bilgilerine kolaylıkla ulaşılmasını sağlayan sorgulama sistemi aracın varsa geçmişte gördüğü hasarı ve bu durumun trafik tutanaklarındaki en doğru bilgiye ulaşımını sağlamaktadır.

Almayı düşündüğünüz ikinci el bir araç için araç hasar sorgulama hizmetinden iki farklı yöntemle faydalanabilirsiniz. İlk olarak gerek e devlet şifrenizle ilgili web sitesine girerek gerekse gib.gov.tr adresinden direkt olarak sorgulama yapabilirsiniz. Bu sorgulama için açılan sayfaya araç sahibinin Tc kimlik numarası veya vergi kimlik numarası, aracın şasi numarası ve motor numarasını güvenlik kodu ile birlikte doğru girdiğinizde aracın geçmişteki tüm hasar bilgilerine kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Sigorta bilgi ve gözetim merkezinin sunduğu bir hizmet olarak almayı düşündüğünüz araca ait hasar sorgulama sms hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Bunun için operatörünüz ne olursa olsun telefonunuzun sms bölümüne aracın plakasını yazarak 5664’e mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Sorgulama yaptığınız aracın plakası değişmiş olsa bile araca ait tüm hasar kayıtları kısa mesaj yoluyla cep telefonunuza bilgi olarak iletilecektir. Bilgiye ulaşımın çok daha kolay ve pratik hale getirildiği günümüzde araç hasar sorgulama plakadan sms mesajla hasar kaydı sorgulama sisteminden yararlanarak almayı düşündüğünüz ikinci el aracın olası kazaya karışmış olma ihtimaline karşı detaylı bir inceleme yapabileceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*