Araç Hasar Kaydı Sorgulama


arac hasar kaydi sorgulama
arac hasar kaydi sorgulama

Eski araç alırken hasar kaydını kontrol etmeniz ve varsa geçmişe dönük araç hasar kayıtlarını görmeniz yararlı olur. Araç hasar kaydı sorgulama mesajla sms numarası ile ya da e devlet hasar sorgulama ile yapılabilmektedir. Aynı zamanda internetten araç hasar kaydı sorgulama plakadan sunulmakta ve avea, turkcell, vodafone gibi kaç tl diye düşünmek yerine ücretsiz hasar sorgulama yapabilirsiniz.

İkinci el alım satım piyasasında alıcıları en çok ilgilendiren konu araç hasar kaydı sorgulama işlemidir. Aracın geçmişte herhangi bir trafik kazasına karışıp karışmadığını ve araç hakkında geçmişte bir hasar olup olmadığı bilgisini veren sorgulama işlemi ikinci el araç almayı düşünenler için önem arz edecektir. Kurumların internet hizmeti vermesiyle en sağlıklı bilgiye satıcı ile irtibat kurmadan öğrenmenizi sağlayan sistemle aracın dilerseniz her türlü bilgisine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. En temiz bilgiye ulaşabileceğiniz sorgulama işlemlerinde aracın geçmişte varsa hasar görmüşlüğünü ve trafik tutanakları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Araç hasar kaydı sorgulama nasıl yapılır ?

Araç hasar kaydı sorgulama işlemi kısa mesaj ve internet yolu ile iki farklı yöntemle yapılabilmektedir. Aracı almayı düşünen kişi ister e devlet şifresiyle giriş yaparak ister de ilgili resmi web site olan gib.gov.tr adresinden sorgulama işlemini yaparak aracın hasar geçmişi hakkında bilgi edinebilmektedir. İlgili site açıldığında araç sahibinin tc kimlik numarası veya vergi numarası, aracın şasi numarası ve motor numarası istenecektir. Bilgileri doğru ve eksiksiz olarak girdiğiniz takdirde sorgulama işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Sorgulama işleminde bir diğer yöntem de cep telefonunuzun operatörü ne olursa olsun sms hizmetinden yararlanmak olacaktır. Sms hizmetinde aracı plakası değişse dahi bilgileri doğru girerek 5564’e mesaj atmanız yeterli olacaktır. Kısa sürede gelen mesajda aracın geçmişi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*