Araç Ceza Sorgulama


arac ceza sorgulama
arac ceza sorgulama

Günümüz internet çağında artık aracınıza dair varsa araç ceza sorgulama işlemini plaka ile sms mesajla ya da egm ile hem çok kolay hem de pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz. Öncelikle gelir dairesi başkanlığı resmi web sitesiniz ziyaret ederek aracınızın trafik cezasını, ruhsat cezasını ve motorlu taşıt cezasını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca E devlet şifrenizle gireceğiniz web sitenizde ilgili kurumun web sitesine de yönlendirilerek araç ceza sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama linkinde karşınıza çıkan ekrana Tc kimlik numaranızı ya da vergi numaranızı, plaka numarası ve plaka numarası tescil tarihini kodlamanız gerekecektir. Kodlayacağınız doğru bilgiler ile sorgulama butonunu tıklayarak açılacak olan sayfada araç ceza ve motorlu taşıt cezası bilgilerine ulaşabileceksiniz.

Araç ceza sorgulama nasıl yapılır ?

İnternet üzerinde yapabileceğiniz bir diğer Araç ceza sorgulama hizmetini Emniyet genel müdürlüğü resmi web sitende yapılabilmektedir. Sitede araç plakasına yazılan ceza ya da sürücü belgesi ve şahıslara yazılan ceza olarak karşınıza çıkan ekranda sorgulama işlemine göre herhangi birini seçerek açılan ekranda istenen bilgileri girmeniz gerekecektir. Sorgula butonu tıklamanızla birlikte araca ait trafik cezası olup olmadığını kolaylıkla görebileceksiniz.

Yapacağınız sorgulamanın ardından borcunuz var ise yine internet üzerinden kolaylıkla ödeme yapma şansına da sahipsiniz. Farkında olmadan trafik kurallarını çiğneyerek yaptığınız ihlalle aracınızın cezasını dilediğiniz an sorgulayarak zamanı geçmeden kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Anlaşmalı bankalar yoluyla veya internet üzerinden yapacağınız ödemeyle aracınızın ceza borcu sistemden otomatik olarak düşecektir.

Yapmış olduğunuz e devlet araç ceza sorgulama ya da sms mesajla plakadan yapılan ceza sorguları sonrasın internet vergi dairesi üzerinden araç ceza sorgulama ve ödeme bağlantısı ile ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*